Pokémon Fest + Festival karetních her a sběratelství 
 

Festival pro všechny milovníky Pokémonů a sběratelů kartiček. Kromě prodeje Pokémon zboží, burzy a výměny karet tu na účastníky čekají soutěže a hry, znalec falešných karet, výuka karetní hry Pokémon TCG a spousta další zábavy. Účastníci si mohou vzít svá alba s sebou a doplnit si sbírku kartiček. Na akci se mohou zúčastnit turnaje Pokémon TCG i Lorcana TCG. A ti, kterých Pokémoni nejsou úplně jejich parketa, se mohou těšit třeba Star Wars, One Piece, sportovní karty, Funko postavičky a mnoho dalšího.


3 Days 21 Hours 04 Minutes 20 Seconds

KDY:

 

18. 5. 2024

10:00–18:00

 

9:30 FAST TRACK (vstup na festival o 30 min dříve)

KDE:

 

Presslova 14, 301 00 Plzeň 3-Jižní Předměstí

VSTUP:

 

vstupenky Goout


Program Pokémon Fest +
Festival karetních her a sběratelství

18. 5. 2024

 

 

10:00 zahájení

10:30 focení s maskotem 

12:00 1. kolo Pokémon Binga

12:30 1. kolo sportovního Binga

13:00 focení s maskoty

13:30 – 14:30 soutěže a hry – Poznáte falešnou kartu?

+ puzzle battle

14:30 focení s maskotem

15:00 vyhlášení kvízů

15:30 2. kolo Pokémon Binga

16:00 2. kolo sportovního Binga

16:30 focení s maskotem

17:00 vyhlášení TOMBOLY

17:30 losování online vstupenek

18:00 konec akce

 

 

Celodenní program:

burza karet - Pokémon TCG, Lorcana TCG, sportovní karty, One Piece atd. 

 

výuka Pokémon TCG Pokémaster.cz


turnaj Pokémon TCG od Torédo.cz

 

výuka a turnaj Lorcana TCG od Nájada Games


výuka Lorcana a STAR WARS od Černý rytíř

 

expert na falešné karty Pokémon

 

volné hraní deskových her od Blackfire.cz

 

Pokémon kvíz

 

sportovní kvíz

 

Disney kvíz

 

Pokémon hádanka s odměnou pro každého

 

Pokémon a sportovní bingo

 

Psyduckův bolehlav

 

výkup Pokémon karet 

 

soutěže a hry

 

focení s maskotem

 

tombola

 

prodej zboží

 

dětský koutek

 

možnost parkování 

 

 


Objevujte TCG svět!


Vyměňujte a nakupujte kartičky!

 

Potřebujete doplnit svoji sbírku? Nebo chcete prodat kartičky, které máte víckrát? Pak si nenechte ujít burzu!
Každý z prodejců na vás bude čekat se svou unikátní nabídkou – ať sháníte posledních pár kousků do master setu, sestavujete unikátní herní balíček, toužíte po konkrétní promo kartě, nebo si chcete udělat radost nějakou drobností, na burze máte šanci ulovit přesně to, co hledáte.

1. Na akci je přísný zákaz prodeje, výměny a nákupu falešných karet! Účastníci, kteří pravidlo poruší, budou z akce vyloučeni. Pokud si nejste jistí pravostí karty, zeptejte se našeho experta.

 

2. Na akci je přísný zákaz prodeje a výměny továrně zabalených Pokémon produktů a jiného zboží pro všechny s výjimkou předem registrovaných prodejců a burzistů. Všichni prodejci mají předem domluvený stůl včetně sortimentu. Účastníci, kteří pravidlo poruší, budou z akce vyloučeni.


3. Dávejte si pozor na své album. Na akce chodí stovky lidí, a pokud své album necháte bez dohledu, může se ztratit. Neručíme za ztrátu osobních věcí.


4. Jako pořadatelé neručíme za výměny a prodeje, které učiní návštěvníci a účastníci burzy mezi sebou. Ale pokud vám někdo prodal falešnou kartu nebo nejednal férově, dejte nám vědět.

 

Důrazně doporučujeme, abyste si předem zjistili cenu svých karet na www.cardmarket.com. Na místě můžete tuto stránku použít při výměně s jinou osobou a ověřit si, zdali se výměna/nákup/prodej vyplatí. Na hodnotu karet se můžete zeptat i zkušených prodejců.


Stáhněte si průvodce vyměňováním a nakupováním Pokémon kartiček.


5. Vyhrazujeme si právo změnit doprovodný program.


Zahrajte si karetní hru Pokémon TCG!

 

Sbíráte a chcete začít i hrát? Naučte se Pokémon TCG pod vedením trenéra a zahrajte si svůj první zápas. S každou pokémoní kartičkou je totiž možné odehrát napínavou bitvu.


Udělejte si radost!

 

Dopřejte si boostery z nejnovější edice, pořádné album, roztomilého plyšáka nebo nadupaný box. Tentokrát na vás navíc nečekají pouze Pokémon produkty – na akci pořídíte také karetní a deskové hry, sportovní kartičky, Funko POP! figurky, One Piece, Lorcanu a spoustu dalšího!Naučte se poznat falešnou Pokémon kartu od pravé!

 

Náš expert vám vysvětlí, jak poznáte falešné karty i balíčky, a popovídá si s vámi o sbírání kartiček. Když si přinesete vlastní album, zkontroluje vám pravost vašich kartiček.


Vyhrajte ceny v tombole!

 

Vrcholem akce je vyhlášení tomboly. Rozdáváme balíčky, plyšáky, ale i dražší boxy, které stojí za to. Lístek do tomboly zakoupíte přímo na akci za 20,- a rovnou k němu dostanete symbolický dárek. Ceny losujeme od 17:00 – a připomínáme, že hlavní cenu je nutné převzít osobně v době losování. Více o pravidlech níže.

Vylosování cen v tombole probíhá v čase, který je uveden v programu. Můžete se ho zúčastnit osobně, ale pokud už během losování nebudete na akci přítomni, můžete stále vyhrát. Více se dozvíte v pravidlech:

 

1. V tombole losujeme zpravidla desítky cen, a proto se zejména ty menší losují poměrně rychle. Všechny ceny (kromě té hlavní) na vás počkají na stolku i po slosování. Nemusíte se proto ihned prodírat davem – pokud vaše číslo vylosujeme, můžete klidně vyčkat a pro cenu si přijít až po ukončení losování. 

 

2. Nevyzvednuté ceny i s výherními čísly po ukončení losování vyfotíme a fotografii do 48 hodin umístíme na facebookovou stránku události.

 

3. Pokud najdete své číslo mezi nevyzvednutými cenami, pošlete nám do zprávy na našem facebooku fotografii vašeho lístku a adresu, na kterou máme zaslat výhru. 

 

4. Upozorňujeme, že hlavní výhru v tombole je nutné převzít osobně v době losování. Pokud výherce nebude přítomen, budeme losovat další výherní čísla, dokud nenajdeme takové, jehož majitel si pro výhru přijde. 

 Zahrajte si bingo!

 

Ani nelítostný souboj mezi pokémony nebo sportovní utkání nejsou zdaleka tak napínavé jako naše bingo. Pravidla jsou jednoduchá: stačí zakroužkovat 5 vylosovaných čísel a zakřičet “bingo!”. Ale podaří se vám to dříve než vašim soupeřům?

Vyberte si variantu, která vás bude víc bavit – budete raději lovit pokémony do svého pokédexu, nebo nasbíráte hokejisty z Nagana? A nezapomeňte, že na vítěze čekají malé odměny!

Bingo hrajeme během dne obvykle dvakrát, ale vždy záleží na programu dané akce. Pokud si s námi chcete zahrát, postupujte podle těchto kroků:


1. Zakupte si prázdný pokédex/pukédex u stolku s tombolou, případně u jiného vyhrazeného stánku – kdokoliv z organizátorů vám rád poradí, kde pokédex/pukédex můžete pořídit.


2. Informujte se o tom, která čísla se momentálně hrají. Zvykem je, že v prvním kole losujeme z čísel 1–80 a v druhém kole 81–151. Zvolte si libovolných 25 čísel z aktuálního rozpětí a zapište je do políček v pokédexu/pukédexu – v každém políčku musí být jiné číslo.

Každé číslo samozřejmě reprezentuje konkrétního pokémona/hokejistu, a tak můžete svá čísla vybírat i podle toho :)


3. V čase, kdy podle programu začíná bingo, se dostavte k pódiu, případně na jiné místo, které moderátor akce pro hru vybere. 


4. Moderátor binga bude postupně losovat jednotlivá čísla. Pokud se některé z vylosovaných čísel nachází i ve vašem pokédexu/pukédexu, zakroužkujte ho. (Kroužkování je lepší než přeškrtávání, vyhneme se tak případným sporům o čitelnost.)


5. Pokud se vám podaří zakroužkovat 5 vylosovaných čísel buď vodorovně v řádku, nebo svisle ve sloupci (ne křížem), zvolejte nahlas BINGO! Pokud vykřikne více hráčů ve stejném kole, rozhoduje, kdo byl první. Výherní pokédex/pukédex si poté můžete nechat, ale už s ním nemůžete dále soutěžit. 


Bingo může vypadat například takhle:


Předveďte své znalosti!

 

Máte pocit, že o pokémoním, disneyovském nebo sportovním světě víte úplně všechno? Pak je načase předvést své znalosti v jednom z našich kvízů!

Zastavte se kdykoliv mezi 10:00 a 14:00 u kvízového stolku, vyberte si, do kterého kvízu se pustíte (Pokémon/Disney/sport), vezměte do ruky tužku a ukažte, co ve vás vězí. My pak kvízy vyhodnotíme a v 15:00 vylosujeme v každém kvízu ze všech správných odpovědí jednoho výherce. Účast v kvízech je úplně zdarma!

1. Po uplynutí lhůty pro odevzdání vyplněných kvízů všechny odpovědi vyhodnotíme.


2. Do slosování o cenu postupují pouze kvízové lístky se správně vyplněným jménem, e-mailovou adresou soutěžícího a správnými odpověďmi. 


3. Pokud by došlo k situaci, že ani jeden soutěžící nezodpoví všechny odpovědi správně, postupují odevzdané lístky s nejvyšším počtem správně zodpovězených otázek.


4. V čas, který je uveden v programu, losujeme ze správných odpovědí jednoho výherce, který získá produkt v minimální hodnotě 300 Kč.


5. Pokud výherce kvízu není při slosování přítomen, informujeme ho o výhře prostřednictvím e-mailu.

 Hrajte si!


Pro děti máme vždy připraveno něco navíc – v dětském koutku na ně čekají omalovánky s oblíbenými pokémony, seriál Pokémon anebo třeba vyrábění pokéballu!

Pro bližší informace o programu sledujte harmonogram dětského koutku.

Nezapomínejte ale, že za děti v dětském koutku nepřebíráme zodpovědnost. Mějte je proto neustále pod dohledem!

 

 


Potkejte své oblíbené pokémony! 

 

Odneste si z akce fotku s Pikachu. Maskot se během dne objeví v náhodných časech, obvykle na 15–30 minut, tak si je nenechte utéct!

Prosba: prosíme všechny návštěvníky, aby netahali maskota za ocas! 

 Soutěžte!

 

Na žádné z našich akcí nesmí chybět mini soutěže. Jde o krátké improvizované hry, za které můžete dostat odměnu. Většinou stihneme duely v puzzle, rozpoznáváme falešné karty od pravých nebo trénujeme znalosti o pokémonech. 
Další hrou, kterou se můžete zabavit, je křížovka.


Turnaj Pokémon TCG 


Jestli už jste párkrát Pokémony hráli a troufáte si na větší divočinu - můžete se zúčastnit turnaje Pokémon TCG. 
Výuka a turnaj Lorcana od Najáda

 

Jestli máte rádi animované motivy z dílny Disney, neměla by vám tahle novinka uniknout. Sběratelská karetní hra Lorcana Disney slibuje velkou zábavu. Staňte se nejlepším Illumineerem a prozkoumejte Disney postavy tak, jak je neznáte.

Ve spolupráci s Najádou pro vás chystáme výuku. Ti zkušenější se rovnou mohou zúčastnit turnaje.

 Výuka Star Wars

 

Kdysi dávno v předaleké galaxii...

Postavy, vesmírné lodě a scény z původní trilogie Hvězdných válek znovu ožívají. Taktický boj a strategické plánování. Han Solo, Luk Skywalker, Darth Vader a další známé postavy na scéně. 

 

 

 Hraní deskových her od Blackfire.cz!

 

Kartičky vám nic neříkají, ale deskovky, to je jiná?

Ve spolupráci s Blackfire.cz jsme pro vás připravili možnost zapůjčení her zdarma. Můžete si tak vyzkoušet hry, které jste ještě neměli možnost hrát. Na akci budou především jednodušší rodinné hry, protože na to nemáme celou noc, že.

Takže dáme Výbušná koťátka nebo Dobble?


Výkup Pokémon karet!

 

Na akci nemusíte jen nakupovat. Mnoho burzistů včetně nás nabízí přímo na akci i výkup karet. Takže jestli máte nějaké karty dvakrát nebo právě končíte se svojí sbírkou, máte možnost poslat je dál.

Karty se na burze obvykle vykupují za 50–80% ceny, která je uvedena na www.cardmarket.com (záleží na stavu a jazykové mutaci). Doporučujeme proto vždycky zkontrolovat, jakou má vaše kartička hodnotu, než se pustíte do smlouvání.

Pokemaster.cz vykupuje tyto karty: V, VMAX, GX, VSTAR, TG, GG, EX + uncommon a common bulk z edice 1996–2019


Vstupenky a vstup na festival!

 

Ceny vstupenek v předprodeji:

Dítě (do 15 let): 100,-

Dospělý (od 15 let): 100,-

Senior 65+: 50,-

Fast track: vstup na akci o 30 min dříve (začínáme pouštět v 9:15)

 

Ceny vstupenek na místě:

Dítě (do 15 let): 150,-

Dospělý (od 15 let): 150,-

Senior 65+: 50,-


(osoba mladší 18 let musí mít povinně doprovod dospělé osoby 18+)

1. Chceme, aby náš festival byl co nejbezpečnější. Proto se osoby mladší 18 let mohou akce účastnit pouze v doprovodu dospělého. 

 

2. Za nezletilé návštěvníky zodpovídá jejich dospělý doprovod.

 

3. Je zakázáno vstupenky kopírovat.

 

4. Každá vstupenka je opatřena unikátním kódem, který umožňuje pouze jeden vstup. S každou vstupenkou se proto na festival dostane pouze ten, kdo ji předloží jako první. 

 

5. Použitím vstupenky uděluje návštěvník festivalu výslovný souhlas s pořizováním a užitím fotografií a videozáznamů pořízených v průběhu festivalu.

 

6. Vstupenky zakoupíte na GoOut.