Pokémon Fest + Festival karetních her a sběratelství se nyní spojují a mění název na TCG EXPO. Akce se koná 16. března v prostorách Holešovické tržnice v Praze, HALA 13.
 

TCG EXPO je pro všechny milovníky karetních a sběratelských karet. Na své si přijdou fanoušci sportovních karet, Lorcana TCG, Magic the Gathering (MTG), One Piece, Yu-gi-oh! a mnoho dalšího. Na akci bude burza karet, soutěže, hry, znalec falešných Pokémon karet, výuka karetní hry Pokémon TCG, MTG, Lorcana TCG a spousta další zábavy. Návštěvníci si mohou vzít svá alba s sebou a doplnit si sbírku kartiček, vyměňovat a hrát. A jestli vás neberou kartičky, můžete si zahrát deskové hry, Stiga hokej nebo Nintendo.


2 Days 20 Hours 19 Minutes 40 Seconds

KDY:

 

16. 3. 2024

10:00–18:00


18:30 - 20:00 night trade

KDE:

 

Holešovická tržnice Praha

HALA 13

Bubenské nábř. 306, 170 00 Praha 7 - Holešovice

VSTUP:

 

vstupenky Goout


TCG EXPO = Program Pokémon Fest +
Festival karetních her a sběratelství

16. 3. 2024

 

program u hlavního pódia

 

10:00 zahájení

10:30 focení s maskotem 

11:00 – 12:00 LIVE STREAM

12:00 1. kolo Pokémon Binga

12:30 1. kolo sportovního Binga

13:00 focení s maskoty

13:30 -14:30 LIVE STREAM

15:00 vyhlášení kvízů

15:30 2. kolo Pokémon Binga

16:00 2. kolo sportovního Binga

16:30 focení s maskotem

17:00 vyhlášení TOMBOLY

17:30 losování online vstupenek

17:00 – 18:00 LIVE STREAM

18:00 konec akce

18:30 zahájení večerní výměny karet

20:00 ukončení večerní výměny karet

 

harmonogram v dětském koutku

 

11:00 přednáška o falešných kartách a jak ohodnotit své karty 

13:30 – 14:30 soutěže a hry – Poznáte falešnou kartu?
+ puzzle battle

 14:30 focení s maskotem 


turnaje


10:30 - 11:00 registrace na turnaj Pokémon TCG s Torédo.cz

11:00 Pokémon TCG s Torédo.cz

11:00 - 13:00 turnaj LORCANA TCG s dragon-world.store

13:00 - 16:00 turnaj LORCANA TCG s Najáda


Celodenní program:

burza karet - Pokémon TCG, Lorcana TCG, sportovní karty, One Piece atd. *

 

velký turnaj Pokémon TCG od TORÉDO.CZ *

(turnaj od 11:00)

 

výuka Pokémon TCG od Pokémaster.cz*

 

výuka Magic the Gathering od Černého Rytíře*

 

výuka a turnaj Lorcana TCG od Dragon-World.store *

(turnaj od 11:00 - 13:00)

 

výuka One Piece a Star Wars od Najáda *

 

turnaj Lorcana od Najáda*

(turnaj od 13:00 - 16:00)

 

expert na falešné karty Pokémon*

 

volné hraní deskových her od Blackfire.cz*

 

možnost odevzdání karet na PSA grading*

 

Pokémon kvíz*

 

sportovní kvíz*

 

Disney kvíz*

 

Pokémon hádanka s odměnou pro každého*

 

Pokémon a sportovní bingo*

 

Psyduckův bolehlav*

 

výkup Pokémon karet *

 

malá výstava o Pokémonech

 

battle v Pokémonech *

 

LIVE STREAM*

 

soutěže a hry*

 

focení s maskotem*

 

tombola*

 

prodej zboží *

 

dětský koutek *

 

malování na obličej *

 

občerstvení a makronky *


šatna a možnost parkování *

 

 Objevujte TCG svět!


Vyměňujte a nakupujte kartičky!

 

Potřebujete doplnit svoji sbírku? Nebo chcete prodat kartičky, které máte víckrát? Pak si nenechte ujít burzu!
Každý z prodejců na vás bude čekat se svou unikátní nabídkou – ať sháníte posledních pár kousků do master setu, sestavujete unikátní herní balíček, toužíte po konkrétní promo kartě, nebo si chcete udělat radost nějakou drobností, na burze máte šanci ulovit přesně to, co hledáte.

1. Na akci je přísný zákaz prodeje, výměny a nákupu falešných karet! Účastníci, kteří pravidlo poruší, budou z akce vyloučeni. Pokud si nejste jistí pravostí karty, zeptejte se našeho experta.

 

2. Na akci je přísný zákaz prodeje a výměny továrně zabalených Pokémon produktů a jiného zboží pro všechny s výjimkou předem registrovaných prodejců a burzistů. Všichni prodejci mají předem domluvený stůl včetně sortimentu. Účastníci, kteří pravidlo poruší, budou z akce vyloučeni.


3. Dávejte si pozor na své album. Na akce chodí stovky lidí, a pokud své album necháte bez dohledu, může se ztratit. Neručíme za ztrátu osobních věcí.


4. Jako pořadatelé neručíme za výměny a prodeje, které učiní návštěvníci a účastníci burzy mezi sebou. Ale pokud vám někdo prodal falešnou kartu nebo nejednal férově, dejte nám vědět.

 

Důrazně doporučujeme, abyste si předem zjistili cenu svých karet na www.cardmarket.com. Na místě můžete tuto stránku použít při výměně s jinou osobou a ověřit si, zdali se výměna/nákup/prodej vyplatí. Na hodnotu karet se můžete zeptat i zkušených prodejců.


Stáhněte si průvodce vyměňováním a nakupováním Pokémon kartiček.


5. Vyhrazujeme si právo změnit doprovodný program.


Zahrajte si karetní hru Pokémon TCG!

 

Sbíráte a chcete začít i hrát? Naučte se Pokémon TCG pod vedením trenéra a zahrajte si svůj první zápas. S každou pokémoní kartičkou je totiž možné odehrát napínavou bitvu.


Udělejte si radost!

 

Dopřejte si boostery z nejnovější edice, pořádné album, roztomilého plyšáka nebo nadupaný box. Kromě e-shopu Pokemaster.cz se na akci chystají i další české obchody, takže obrovský výběr je zaručen! Tentokrát na vás navíc nečekají pouze Pokémon produkty – na akci pořídíte také karetní a deskové hry, sportovní kartičky, Funko POP! figurky, One Piece, Lorcanu a spoustu dalšího!Naučte se poznat falešnou Pokémon kartu od pravé!

 

Náš expert vám vysvětlí, jak poznáte falešné karty i balíčky, a popovídá si s vámi o sbírání kartiček. Když si přinesete vlastní album, zkontroluje vám pravost vašich kartiček.


Vyhrajte ceny v tombole!

 

Vrcholem akce je vyhlášení tomboly. Rozdáváme balíčky, plyšáky, ale i dražší boxy, které stojí za to. Lístek do tomboly zakoupíte přímo na akci za 20,- a rovnou k němu dostanete symbolický dárek. Ceny losujeme od 17:00 – a připomínáme, že hlavní cenu je nutné převzít osobně v době losování. Více o pravidlech níže.

Vylosování cen v tombole probíhá v čase, který je uveden v programu. Můžete se ho zúčastnit osobně, ale pokud už během losování nebudete na akci přítomni, můžete stále vyhrát. Více se dozvíte v pravidlech:

 

1. V tombole losujeme zpravidla desítky cen, a proto se zejména ty menší losují poměrně rychle. Všechny ceny (kromě té hlavní) na vás počkají na stolku i po slosování. Nemusíte se proto ihned prodírat davem – pokud vaše číslo vylosujeme, můžete klidně vyčkat a pro cenu si přijít až po ukončení losování. 

 

2. Nevyzvednuté ceny i s výherními čísly po ukončení losování vyfotíme a fotografii do 48 hodin umístíme na facebookovou stránku události.

 

3. Pokud najdete své číslo mezi nevyzvednutými cenami, pošlete nám do zprávy na našem facebooku fotografii vašeho lístku a adresu, na kterou máme zaslat výhru. 

 

4. Upozorňujeme, že hlavní výhru v tombole je nutné převzít osobně v době losování. Pokud výherce nebude přítomen, budeme losovat další výherní čísla, dokud nenajdeme takové, jehož majitel si pro výhru přijde. 

 Zahrajte si bingo!

 

Ani nelítostný souboj mezi pokémony nebo sportovní utkání nejsou zdaleka tak napínavé jako naše bingo. Pravidla jsou jednoduchá: stačí zakroužkovat 5 vylosovaných čísel a zakřičet “bingo!”. Ale podaří se vám to dříve než vašim soupeřům?

Vyberte si variantu, která vás bude víc bavit – budete raději lovit pokémony do svého pokédexu, nebo nasbíráte hokejisty z Nagana? A nezapomeňte, že na vítěze čekají malé odměny!

Bingo hrajeme během dne obvykle dvakrát, ale vždy záleží na programu dané akce. Pokud si s námi chcete zahrát, postupujte podle těchto kroků:


1. Zakupte si prázdný pokédex/pukédex u stolku s tombolou, případně u jiného vyhrazeného stánku – kdokoliv z organizátorů vám rád poradí, kde pokédex/pukédex můžete pořídit.


2. Informujte se o tom, která čísla se momentálně hrají. Zvykem je, že v prvním kole losujeme z čísel 1–80 a v druhém kole 81–151. Zvolte si libovolných 25 čísel z aktuálního rozpětí a zapište je do políček v pokédexu/pukédexu – v každém políčku musí být jiné číslo.

Každé číslo samozřejmě reprezentuje konkrétního pokémona/hokejistu, a tak můžete svá čísla vybírat i podle toho :)


3. V čase, kdy podle programu začíná bingo, se dostavte k pódiu, případně na jiné místo, které moderátor akce pro hru vybere. 


4. Moderátor binga bude postupně losovat jednotlivá čísla. Pokud se některé z vylosovaných čísel nachází i ve vašem pokédexu/pukédexu, zakroužkujte ho. (Kroužkování je lepší než přeškrtávání, vyhneme se tak případným sporům o čitelnost.)


5. Pokud se vám podaří zakroužkovat 5 vylosovaných čísel buď vodorovně v řádku, nebo svisle ve sloupci (ne křížem), zvolejte nahlas BINGO! Pokud vykřikne více hráčů ve stejném kole, rozhoduje, kdo byl první. Výherní pokédex/pukédex si poté můžete nechat, ale už s ním nemůžete dále soutěžit. 


Bingo může vypadat například takhle:


Předveďte své znalosti!

 

Máte pocit, že o pokémoním, disneyovském nebo sportovním světě víte úplně všechno? Pak je načase předvést své znalosti v jednom z našich kvízů!

Zastavte se kdykoliv mezi 10:00 a 14:00 u kvízového stolku, vyberte si, do kterého kvízu se pustíte (Pokémon/Disney/sport), vezměte do ruky tužku a ukažte, co ve vás vězí. My pak kvízy vyhodnotíme a v 15:00 vylosujeme v každém kvízu ze všech správných odpovědí jednoho výherce. Vítězové si odnesou domů Pokémon boxík, hokejový boxík nebo Lorcana starter deck. Účast v kvízech je úplně zdarma!

1. Po uplynutí lhůty pro odevzdání vyplněných kvízů všechny odpovědi vyhodnotíme.


2. Do slosování o cenu postupují pouze kvízové lístky se správně vyplněným jménem, e-mailovou adresou soutěžícího a správnými odpověďmi. 


3. Pokud by došlo k situaci, že ani jeden soutěžící nezodpoví všechny odpovědi správně, postupují odevzdané lístky s nejvyšším počtem správně zodpovězených otázek.


4. V čas, který je uveden v programu, losujeme ze správných odpovědí jednoho výherce, který získá produkt v minimální hodnotě 300 Kč.


5. Pokud výherce kvízu není při slosování přítomen, informujeme ho o výhře prostřednictvím e-mailu.

 Hrajte si!

 

Pro děti máme vždy připraveno něco navíc – v dětském koutku na ně čekají omalovánky s oblíbenými pokémony, seriál Pokémon anebo třeba vyrábění pokéballu!

Pro bližší informace o programu sledujte harmonogram dětského koutku.

Nezapomínejte ale, že za děti v dětském koutku nepřebíráme zodpovědnost. Mějte je proto neustále pod dohledem!

 

 


Potkejte své oblíbené pokémony! 

 

Odneste si z akce fotku s Pikachu. Maskot se během dne objeví v náhodných časech, obvykle na 15–30 minut, tak si je nenechte utéct!

Prosba: prosíme všechny návštěvníky, aby netahali maskota za ocas! 

 Soutěžte!

 

Na žádné z našich akcí nesmí chybět mini soutěže. Jde o krátké improvizované hry, za které můžete dostat odměnu. Většinou stihneme duely v puzzle, rozpoznáváme falešné karty od pravých nebo trénujeme znalosti o pokémonech. 
Další hrou, kterou se můžete zabavit, je křížovka.

Sledujte harmonogram dětského koutku, právě tady budou soutěže probíhat.


Velký turnaj Pokémon TCG od TORÉDO.CZ! 

 

Ve spolupráci s Torédo.cz se bude na akci konat velký turnaj pro hráče Pokémon TCG a také miniturnaj pro začátečníky. Hlásit se můžete pod TÍMTO ODKAZEM.

Nebo pak registrovat přímo na místě v den konání akce
od 10:30 do 11:00.

Do světa Pokémon karet přichází edice Temporal Forces a vy tak máte šanci si ji osahat mezi prvními. Na turnaj nepotřebujete mít žádné vlastní karty, balíček si složíte z karet, které si na akci rozbalíte.

 Výuka Magic the Gathering od Černého Rytíře!

 

Magic the Gathering je jednou z nejpopulárnějších sběratelských karetních her na světě. Je to skvělá zábava, která vás naučí logicky myslet. A i když hrát MTG není zrovna easy, Černý Rytíř vás to naučí.


Výuka a turnaj Lorcana TCG od Dragon-World.store!

 

Jestli máte rádi animované motivy z dílny Disney, neměla by vám tahle novinka uniknout. Sběratelská karetní hra Lorcana Disney slibuje velkou zábavu. Staňte se nejlepším Illumineerem a prozkoumejte Disney postavy tak, jak je neznáte.

Ve spolupráci s Dragon-World.store pro vás chystáme výuku. Ti zkušenější se rovnou mohou zúčastnit turnaje ve formátu Starter decku pro 10 osob.

 Výuka One Piece od Najáda!

 

Jedna z nejznámějších japonských anime ONE PIECE. Nová karetní hra, kde můžete zažít příběhy Monkeyho D. Luffyho a jeho posádky při hledání mýtického pokladu.Výuka Star Wars od Najáda!

 

Kdysi dávno v předaleké galaxii...

Postavy, vesmírné lodě a scény z původní trilogie Hvězdných válek znovu ožívají. Taktický boj a strategické plánování. Han Solo, Luk Skywalker, Darth Vader a další známé postavy na scéně. 

 

 

 Turnaj Lorcana TCG od Najáda! 

Registrujte se na velký Lorcana turnaj přímo tady: 
REGISTRACE NA TURNAJ

 

Kapacita je 30 osob a registrační poplatek 100,- (možné platit pouze v hotovosti na místě). 

Start turnaje je plánovaný na 13:00 a budou se hrát 3 kola. Konec turnaje bude v 16:00. 


Hraní deskových her od Blackfire.cz!

 

Kartičky vám nic neříkají, ale deskovky, to je jiná?

Ve spolupráci s Blackfire.cz jsme pro vás připravili možnost zapůjčení her zdarma. Můžete si tak vyzkoušet hry, které jste ještě neměli možnost hrát. Na akci budou především jednodušší rodinné hry, protože na to nemáme celou noc, že.

Takže dáme Výbušná koťátka nebo Dobble?


Možnost odevzdání karet na PSA grading!

 

Horká novinka na naší akci! Vůbec poprvé máte možnost odevzdat své karty na ohodnocení společností PSA. Takže pokud máte doma nějaké drahocenné kousky, které by si zasloužily zakonzervovat, můžete využít německé firmy S. L. A. P! – sell like a profesionall. Protože není lepší způsob, jak chránit a zhodnotit své karty.


Donesete karty, vyplníte krátký formulář kvůli zpětnému zaslání na adresu, uhradíte poplatek dle počtu karet, max 3 měsíce si počkáte na své karty, ušetříte dost času a pěněz.

Ceník za poslání karet na PSA Grading:


Služba TCG pro 1-10 karet 22,96 € / 585 Kč

Služba TCG pro 11-49 karet 22,04 € / 562 Kč

Služba TCG pro 50+ karet 21,24 € / 542 Kč


Pro zvláště hodnotné karty nebo pro rychlejší zpracování si můžete vybrat také službu Value, Value Plus, Regular nebo Express.


Na TCG EXPO bude sleva 7,5% z výše uvedené ceny navíc na kole štěstí můžete vyhrát slevu 10 % namísto 7,5 %.


Služba TCG pro 1-10 karet - po slevě 542 Kč

Služba TCG pro 11-49 karet - po slevě 520 Kč

Služba TCG pro 50+ karet - po slevě 501 Kč


Platba je možná kartou.Výkup Pokémon karet!

 

Na akci nemusíte jen nakupovat. Mnoho burzistů včetně nás nabízí přímo na akci i výkup karet. Takže jestli máte nějaké karty dvakrát nebo právě končíte se svojí sbírkou, máte možnost poslat je dál.

Karty se na burze obvykle vykupují za 50–80% ceny, která je uvedena na www.cardmarket.com (záleží na stavu a jazykové mutaci). Doporučujeme proto vždycky zkontrolovat, jakou má vaše kartička hodnotu, než se pustíte do smlouvání.

Pokemaster.cz vykupuje tyto karty: V, VMAX, GX, VSTAR, TG, GG, EX + uncommon a common bulk z edice 1996–2019


Malá výstava o Pokémonech!

 

Zajímavých faktů o pokémonech, sběratelství nebo třeba falešných kartách nemáte nikdy dost? Pak vás bude bavit naše minivýstava plná užitečných informací. Ať jste ve světě pokémonů nováček, nebo ostřílený expert, stoprocentně na vás čekají nové informace a zajímavosti.

 Večerní výměna!

 

Novinkou na našich akcích je night trade. Pokud nespěcháte domů a rádi byste ještě chvilku strávili ve společnosti karet a sběratelů, tohle je váš čas. Až začnou po šesté hodině všichni pomalu odcházet domů, hlavní prostor se promění v klidné místo, kde můžete posedět s ostatními návštěvníky a burzisty a ještě nějakou chvíli vyměňovat kartičky.


Malování na obličej!

 

Za malý poplatek (80,- Kč za obrázek) si můžete nechat v blízkosti dětského koutku na obličej namalovat pokémona z několika návrhů. 

 Občerstvení!

 

Na akci si budete moci koupit chlazené i teplé nápoje, makronky a také něco jídlu. A pokud si budete chtít na chvilku odpočinout od sběratelské vřavy, můžete si skočit na oběd do některé z restaurací přímo v areálu Holešovické tržnice.


Vstupenky a vstup na festival!

 

Ceny vstupenek v předprodeji:

Dítě (do 15 let) + dospělý doprovod zdarma: 150,-

Dospělý (od 15 let): 100,-

Senior 65+: 50,-

 

Ceny vstupenek na místě:

Dítě (do 15 let) + dospělý doprovod zdarma: 200,-

Dospělý (od 15 let): 150,-

Senior 65+: 50,-

1. Chceme, aby náš festival byl co nejbezpečnější. Proto se děti do 15 let mohou akce účastnit pouze v doprovodu dospělého. Připravili jsme ale zajímavou 1+1 vstupenku (dítě + dospělý zdarma). 

 

2. Za nezletilé návštěvníky zodpovídá jejich dospělý doprovod.

 

3. Je zakázáno vstupenky kopírovat.

 

4. Každá vstupenka je opatřena unikátním kódem, který umožňuje pouze jeden vstup. S každou vstupenkou se proto na festival dostane pouze ten, kdo ji předloží jako první. 

 

5. Použitím vstupenky uděluje návštěvník festivalu výslovný souhlas s pořizováním a užitím fotografií a videozáznamů pořízených v průběhu festivalu.

 

6. Vstupenky zakoupíte na GoOut.


Šatna a parkování!

 


Zaparkovat můžete přímo v areálu Holešovické tržnice. Vjezd je z ulice Jateční a poplatek je dle platného ceníku Holešovické tržnice. 
Na akci pro vás také bude možnost dát si své svršky, batohy či kočárky do šatny hned u vstupu.